Бокс, ауыр атлетика және шығыс жекпе-жек кафедрасының ғылыми-зерттеу жұмысы

Қазіргі уақытта кафедрада жоғары білікті боксшыларды даярлауды ғылыми-әдістемелік қамтамасыз етудің жаңа тәсілдерінің тиімділігі проблемалары бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстары белсенді жүргізілуде. Ғылыми зерттеулер зертханалық жағдайларда және спорттық тәжірибеде, оқу-жаттығу процесінде академияның ғылыми-зерттеу институтымен және бокс бойынша кешенді ғылыми топпен тығыз байланыста жүргізіледі.

Зерттеу нәтижелері бойынша біліктілігі жоғары боксшылардың, оның ішінде Қазақстан Республикасы ұлттық құрамасының мүшелерінің функционалдық дайындығының оңтайлы жағдайын анықтау бойынша практикалық ұсыныстар берілді.

Кафедраның профессорлық-оқытушылар құрамы ғылыми конференцияларға тұрақты түрде қатысып, ғылыми-зерттеу нәтижелерін «Дене шынықтыру теориясы мен әдістемесі» журналында жариялайды. Кафедра оқытушылары студенттердің оқу-тәрбие процесіне ғылыми-әдістемелік көмек көрсету мақсатында академияның ғылыми-зерттеу институтында бокстан ҚазАСТ ұлттық құрамасының мүшелерін тереңдетілген кешенді тексеруден өткізуге тұрақты түрде қатысады.

Педагогикалық ұжымның соңғы жылдардағы жарияланымдар тізімі:

Ахмадиев Т.М., Ангелов В., Жүнісбеков Ж.И., Болдырев Б.Н., Махамбетов Е.О. – Заманауи каратэдегі медитативті коучинг тәжірибесінің теориялық негіздерін ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету // Дене шынықтыру теориясы мен әдістемесі. – 2023. – No 3.

Жүнісбеков Жаксыбек – Шығармашылық ойлауды дамыту үшін оқушылардың дене шынықтыру әдістерін енгізудің тиімділігі. Білім берудегі бағалау және зерттеу халықаралық журналы (IJERE) том. 12, №. 1 наурыз 2023 жыл.

Ниязов А.Р., Жүнісбеков Ж.И. – жас таэквондошылардың бәсекелестік процесінде жоғары нәтижелерді қамтамасыз ететін арнайы тактикалық және техникалық әдістерді талдау. Ғылыми-теориялық журнал. Жас ғалымдардың зерттеулері: Дене шынықтыру, спорт, туризм. Алматы, 2023 ж.

Сыдықов З.Ғ., Жүнісбеков Ж.И. – Дзю-джитсуға дайындықтың бастапқы кезеңінде оқытудың белсенді әдістері // Ғылыми-практикалық журнал. Бішкек. №1 (31) 2023 ж.

Иминова А.Ч., Нұрмұханбетова Д.Қ. Жүнісбеков Ж.И. – Жекпе-жектегі жаттығу процесінде фитнес технологияларын қолдану // «Дене шынықтыру, спорт, туризм, білім және ғылымды дамытудың басым ғылыми-педагогикалық бағыттары» Халықаралық ғылыми форумының материалдар жинағы 12-14 сәуір 2023 ж. , Алматы, ҚазАСТ.

Сыдықов З.Ғ., Жүнісбеков Ж.И., Байырбеков А.Д. – Джиу-джитсудағы спортшылардың шыңы спорт түрі және оған жету жолдары // «Дене шынықтыру, спорт, туризм, білім және ғылымды дамытудың басым ғылыми-педагогикалық бағыттары» Халықаралық ғылыми форумының материалдар жинағы 12-14 сәуір. , 2023.

Гүлмұратова А.Г., Жүнісбеков Ж.И., Карменов Қ., Зейнуллинов Е., Лупац И. – Жасанды интеллект және оны спортшыларды даярлаудың заманауи жүйесінде пайдалану // «Білім берудегі инновациялар» IV Халықаралық ғылыми-практикалық конференция материалдарының жинағы. , дене шынықтыру, спорт және туризм» 04 мамыр 2023 ж.

Хохлова А.Ю., Жүнісбеков Ж.И., Ботагариев Т.А., Ахмадиев Т.М. – Қазақстан студенттері арасындағы семіздік және физикалық белсенділік мәселелері // «Дене мәдениетін дамытудың заманауи мәселелері» VIII Халықаралық ғылыми-практикалық конференция материалдарының жинағы. және спорт». атындағы Ақтөбе өңірлік университетінің редакциялық баспасы. Қ.Жұбанова, Ақтөбе 27-28 сәуір 2023 жыл.

Жүнісбеков Ж.И., Қонаев Т.А., Орлов А.И. – Қазақстан Республикасының мектеп оқушылары арасында қазақ күресін танымал ету // «Білім, дене шынықтыру, спорт және туризмдегі инновациялар» IV Халықаралық ғылыми-практикалық конференциясының материалдар жинағы Алматы, 04 мамыр 2023 ж.

Шепетюк М.Н., Карменов К.М., Наркулов А.Р., Кубашева Н.Д., Телемгенова А.М. – Жоғары білікті спортшылармен жұмыс істеу үшін жаттықтырушы кадрларға қойылатын заманауи талаптар // «Білім, дене шынықтыру, спорт және спорттағы инновациялар» VI Халықаралық ғылыми-практикалық конференция материалдарының жинағы », Алматы, 1 желтоқсан 2023 жыл.

Жүнісбеков З.И., Сыдықов З.Ғ., Ботағариев Т.А., Ахмадиев Т.М. – Болжау – спорттық іс-шараларды жоспарлау мен басқарудың ғылыми негізі // VII Халықаралық ғылыми-практикалық конференция материалдарының жинағы. Ақтөбе, 15-16 сәуір 2022 ж.

Гүлмұратова А.Г., Жүнісбеков-Ж.И., Байырбеков А.Д., – Дене шынықтыру және спорт саласындағы мамандарды даярлаудың педагогикалық технологиясы // III Халықаралық ғылыми-практикалық конференция материалдарының жинағы. Алматы, ҚазАСТ, 06 мамыр 2022 жыл.

Сыдықов-З.Ғ. Жүнісбеков-Ж.И. Ахмадиев Т.М. – Джиу-джитсу бойынша жас спортшылардың координациялық қабілеттерін дамыту әдістерін оңтайландыру // III Халықаралық ғылыми-практикалық конференция материалдарының жинағы. Алматы, ҚазАСТ, 06 мамыр 2022 жыл.

Қонаев-Т.А. Жүнісбеков-Ж.И. Орлов А.И. – Қазақ күресі балуандарының техникалық-тактикалық дайындығын талдау және жетілдіру үшін математикалық ойын теориясын қолдану // III Халықаралық ғылыми-практикалық конференция материалдарының жинағы. Алматы, ҚазАСТ, 06 мамыр 2022 жыл.

Жүнісбеков-Ж.И., Тобажан-Ж., Қонаев-Т.А., Байділдаев Д.- Жас көкпар спортшыларының дайарлауын бастаған кезеңнің әдебиеті // ІІІ Халықаралық ғылыми-практикалық конференция материалдары жинағы. Алматы, ҚазАСТ, 06 мамыр 2022 жыл.