6В01403 Бейімдік дене шынықтыру және спорт

6В01403 – «Бейімдік дене шынықтыру және спорт» білім беру бағдарламасы қазіргі қоғамның барлық әлеуметтік санаттарында спортты ілгерілету жөніндегі негізгі миссияны іске асыруға бағытталған арнайы құзыреттері бар білікті дене шынықтыру мұғалімдері мен бейімделген дене шынықтыру және спорт мамандарын (БДШС) даярлауға бағытталған.

Осы білім беру бағдарламасының түлегі жоғары әлеуметтік және азаматтық жауапкершілікке ие, білім беру, түзету және спорт мекемелерінде оқыту мен тәрбиелеу бойынша кәсіби міндеттерді шеше алады. Бұл тез өзгеретін әлеуметтік-экономикалық жағдайларға бейімделе алатын және кәсіби мансабын шығармашылықпен құра алатын жаңа буын педагогтары.

Білім беру бағдарламасының бірегейлігі-дамудың жалпы деңгейіндегі адамдармен де, мүмкіндігі шектеулі адамдармен де қызметті жүзеге асыруға құзыреті бар қос білікті маман даярлау.

6В01403 – «Бейімдік дене шынықтыру және спорт» білім беру бағдарламасын меңгерген түлектер денсаулық жағдайы ауытқулары бар адамдар үшін дене шынықтыру сабақтарын өткізеді: жеке дене шынықтыру бағдарламаларын әзірлейді; аурудан немесе жарақаттан кейін толық немесе ішінара жоғалған адам ағзасының функцияларын (сөйлеу, жүру және т. б.) дамытады және қалпына келтіреді: мүгедек спортшыларды дайындайды Параолимпиадалық, Сурдолимпиадалық және арнайы Олимпиадалық қозғалыстарға қатысуға; мүмкіндігі шектеулі жандар үшін бейімделгіш спорттың әртүрлі түрлері бойынша спорттық-бұқаралық іс-шаралар өткізіледі.

Білім беру бағдарламасы стейкхолдерлердің, атап айтқанда оңалту қызметін жүзеге асыратын жұмыс берушілердің қатысуымен «Педагог» кәсіби стандартының негізінде әзірленді. Берілген біліктілік ҰБШ 6 деңгейіне, СБШ 6.1 және 6.2 деңгейлеріне сәйкес келеді.

Білім беру бағдарламасы

6В01403 – «Бейімдік дене шынықтыру және спорт» білім беру бағдарламасын дамыту мен тәуекелдерді басқарудың стратегиялық жоспары

ББ жөніндегі Академиялық комитеттердің құрамы туралы бұйрық

Жоғары білімнің білім беру бағдарламасының құрылымы