ҚазСТА ректоры қысқы Универсиада чемпионы Данил Васильевке білім грантын тапсырды

Шаңғымен тұғырдан секіруші Данил Васильев орташа тармплинде ең үздік нәтиже көрсетіп, қысқы Универсиада Ойындарының жеңімпазы атанды. Данил Қазақ спорт және туризм академиясының Олимпиадалық спорт факультетінің 1-курс студенті. АҚШ-тың Лэйк-Плэсид қаласында өткен дүбірлі додада ел намысын қорғаған студент-спортшы Данил Васильевке үлкен спорттағы үздік жетістігі үшін Қазақ спорт және туризм академиясының ректоры Бауыржан Закирьянов білім грантын тапсырды.

Данил спортпен 8 жасынан шұғылданып келеді. Кішкентайынан бар арманы – әлемдік жарыстарда топ жару. «Бұл жетістікпен тоқтап қалмаймын. Алда қысқы Олимпиада шыңын бағындырып, елімнің даңқын көтеру» дейді чемпион Данил.

Сондай-ақ 2023 жылғы Дүниежүзілік Универсиада жүлдегер қатарынан көрінбесе де, тамаша нәтиже көрсетіп, 4-5 орыннан көрінген  студент-спортшылар М.Амангелдіұлы, А.Әли, А.Крюкова, В.Шишкинаға  Қазақ спорт және туризм академиясы 2022-2023 жылғы оқу ақыларына 100 пайыздық жеңілдік сертификатын табыс етті.

Айта кетейік, 2023 жылғы Бүкіләлемдік Универсиадада қазақстандық студент-спортшылар 3 алтын, 4 күміс және 4 қола медальмен 11 орынға тұрақтады. Бұл – жоғары көрсеткіш. Қоржынға түскен үш алттының екеуі – Қазақ спорт және туризм академиясының студент-спортшыларына тиесілі.

(Биатлон жарысы бойынша 15 шақырым қашықтықта жекелей сынға түскен Қазақ спорт және туризм академиясының 2 курс студенті Вадим Куралес алтыннан алқа тақты. )

Сондай-ақ тексеріңіз