Гимнастика және жүзу кафедрасы студенттерінің ғылыми-зерттеу жұмыстары

Гимнастика және жүзу кафедрасының білім алушыларының жетістіктері

Студенттің Т.А.Ә. Конкурстың атауы Конкурстың өтетін орны мен күні  Конкурстың деңгейі(өңірлік, республикалық, халықаралық) Алған орны
1 Турсунова Алика Фархадовна “Дене шынықтыру, спорт, туризм, білім және ғылымды дамытудың басым ғылыми-педагогикалық бағыттары” Халықаралық форумы Алматы қ.

12.04.2023ж

халықаралық Диплом 2 деңгей
2 Турсунова Алика Фархадовна Студенттер мен жас ғалымдардың “университеттік спорт: ұлттың денсаулығы мен өркендеуі”XII Халықаралық конференциясы Чолпон-Ата қ.,  4-8 қыркүйек 2023 халықаралық Диплом қатысқаны үшін
3 Адилова М. «Нәрестелердің заманауи жүзу әдістемелеріне әдеби шолу және сұрақтың жағдайы» Алматы қ.

өңірлік
4 Сайдалин И. «Мінсіз жаттықтырушы кім және ол қандай болуы керек?» Алматы қ.

өңірлік

НИРС кафедры ГиП НИРС кафедры ГиП (1)

Студенттер мен жас ғалымдардың XII халықаралық конференциясында сөз сөйлеу

Студенттер мен магистранттардың жарияланымдары

Студенттің /магистранттың және  бірлескен авторлардың Т.А.Ә. Басылымның атауы Шығу деректері:

журнал / жинақ, қала, жыл, беттерді көрсету

1 Вязигина М. “Жарты жылдық циклдің жазғы полиатлонында 17-18 жастағы спортшыларды даярлау ерекшелігі”

ҚР ҰҚК Шекара академиясының ғылыми еңбектері – №4, 2021
  Ахметова А., Сатаева Ж, Тасболат С. «Жүзу спортының адам ағзасының жекелей физиологиялық жүйелеріне және қызметтік күйіне әсері» ҚазСТА студенттері мен жас ғалымдарының ғылыми мақалалар жинағы (17), Алматы қ. 2022 жыл-22-36 беттер
  Артюшенко И. “Жүзудегі спорттық резервті дайындау тиімділігін бағалау критерийлері”           –

ҚазСТА студенттері мен жас ғалымдарының ғылыми мақалалар жинағы (17), Алматы қ. 2022 жыл-18-22 беттер
  Назарова Л.Х. “Сөйлеу қабілеті бұзылған бастауыш сынып оқушыларына арналған бейімділік дене шынықтыру” ҚазСТА студенттері мен жас ғалымдарының ғылыми мақалалар жинағы (17), Алматы қ. 2022 жыл-76-81 беттер
  Крылова Е. “Артистік жүзу спортшыларын жүктемеден кейінгі қалпына келтіру процестерін оңтайландыру және жеделдету жүйесіндегі жалпы гигиеналық қалпына келтіру құралдарының рөлі” ҚазСТА студенттері мен жас ғалымдарының ғылыми мақалалар жинағы (17), Алматы қ. 2022 жыл-68-73 беттер

Студенттердің ғылыми конференциясының бағдарламасы

Гимнастика және жүзу кафедрасында 2022 жылы “Эврика” ғылыми үйірмесі сәтті ұйымдастырылып, 2022 жылдың қыркүйегінен 2023 жылдың мамырына дейін жұмысын жалғастырды. Осы үйірме аясында студенттердің ғылыми белсенділігін ынталандыруға және олардың ғылыми-зерттеу дағдыларын дамытуға бағытталған бірқатар іс-шаралар өткізілді.

“Эврика” ғылыми үйірмесі аясында ұйымдастырылған іс-шаралардың қатарында “қазіргі қоғамдағы ғылымның рөлі” тақырыбында жиналыстар, сондай-ақ аға оқытушылардың қатысуымен өткізілген дөңгелек үстелдер болды. Осындай іс-шаралардың бірі аға оқытушы И.В. Гусаковтың “Жастар және ғылым: проблемалар мен перспективалар” тақырыбында өткізген дөңгелек үстелі болды. Қаңтар айында “Ғылыми мақаланы қалай жазуға болады” тақырыбында тағы бір дөңгелек үстел өтті.

Сонымен қатар, “Эврика” ғылыми үйірмесі аясында студенттер кафедра оқытушыларымен бірлесіп гимнастика және жүзу мамандықтарына арналған жыл сайынғы ғылыми-практикалық конференцияларға мақалалар жазып жіберді. Бұл іс-шаралар студенттердің ғылыми қызығушылықтарын дамытып қана қоймай, оларға ғылыми жұмыста және ғылыми мақалалар жариялауда құнды тәжірибе жинауға мүмкіндік берді.

Гимнастика және жүзу кафедрасындағы “Эврика” ғылыми үйірмесі жас ұрпақтың ғылыми әлеуетін дамытуға және дене шынықтыру және спорт саласындағы ғылыми зерттеулерді ілгерілетуге ықпал ете отырып, студенттер мен оқытушылар арасындағы белсенді ғылыми алмасу мен ынтымақтастықтың жемісті алаңына айналды.