Жеңіл атлетика, қысқы және аралас техникалық спорт бөлімі кафедрасының оқу-әдістемелік жұмысы

Кафедра жұмысының негізгі бағыты оқу-әдістемелік жұмыс болып табылады. Жеңіл атлетика, қысқы және күрделі техникалық спорт түрлері кафедрасында жеңіл атлетика, спорт және дене шынықтыру мамандықтары бойынша оқу пәндері оқытылады.Жеңіл атлетика, қысқы және күрделі техникалық спорт түрлері кафедрасының пәндерінің міндеттері «Дене шынықтыру және спорт» мамандығы бойынша болашақ бакалаврды жоғары спорттық нәтижелерге қол жеткізуде, сақтау және сақтауда адамның биологиялық мүмкіндіктерін ұтымды пайдалануға мүмкіндік беретін қажетті білімдер мен дағдыларды беру болып табылады. шұғылданушылардың денсаулығын нығайту, сауықтыру және спорттық білім беру бағдарламаларын сауатты жүргізуге көмектесу, оқу-жаттығу және спорттық-жарыс шараларды сауатты түрде өткізу.Кафедрада әртүрлі спорт түрлері бойынша білікті мамандарды даярлауға мүмкіндік беретін заманауи материалдық-техникалық база бар.Студенттер мен магистранттарды оқыту кредиттік технология бойынша жүзеге асырылады, оның талаптарына сәйкес Мемлекеттік білім беру стандарттары мен типтік білім беру бағдарламалары негізінде ПОӘК әзірленді.Оқыту процесінде кафедраның профессор-оқытушылар құрамы инновациялық интерактивті оқыту технологияларын қолданады:- мультимедиялық сүйемелдеумен дәрістер (бейне, аудио);- Зертханалық және практикалық сабақтарда олар техникалық оқыту құралдары (бейне, аудио, медиа кітапханалар), аспаптар мен жабдықтарды, шаңғы жабдықтарын, жеңіл атлетика жабдықтарын және жаттығу жабдықтарын белсенді пайдаланады.Кафедраның студенттері мен магистранттарын оқыту процесінде әртүрлі техникалық қамтамасыз ету және инновациялық технологиялар мен оқыту әдістері, рөлдік және іскерлік ойындар кеңінен қолданылады.Кафедра мыналармен жабдықталған:– оқу-әдістемелік кабинет – 2;– мамандандырылған спадион – 2.Кафедраның профессор-оқытушылар  құрамы «жеңіл атлетика», «шаңғы дайындығы» базалық пәндері және бейіндік пәндер бойынша типтік оқу бағдарламаларының авторлары болып табылады.«Дене шынықтыру және спорт» мамандығы бойынша әртүрлі мамандықтар бойынша оқитын студенттер мен магистранттардың оқу-өндірістік практикасы бағдарламаға сәйкес және оқу процесінің кестесіне сәйкес жүзеге асырылады. Оқыту күндізгі оқу нысандарында, сонымен қатар қашықтықтан оқыту технологияларында жүргізіледі.Кафедраның оқу-әдістемелік комиссиясы (Х.К. Унтаев, П.А. Делвер, В.Н. Акимов, В.Н. Авсиевич) осы жұмыстың негізгі бағыттарын анықтайды, жұмыс бағдарламаларын, бақылау жұмыстарын, емтихандық жұмыстарды, дәріс мәтіндерін бекітеді.Кафедра оқытушылары типтік бағдарламалар негізінде негізгі пәндер бойынша кредиттік технология бойынша жұмыс оқу бағдарламаларын әзірледі – шаңғы спорты 8 ПОӘК, жеңіл атлетика 9 ПОӘК, ДШ «Шаңғы спорты» және «Жеңіл атлетика» пәнінен 1 курс студенттері үшін мемлекеттік және орыс тілдерде  студенттерге арналған Силлабустар және факультативтік оқулықтарды қалыптастыру үшін дайындалған үлестірмелі материалдары құрастырылған.

Кафедраның оқу-әдістемелік жұмысы бойынша 2019-2023 жж. көрсеткіштері

2014 2015 2016 2017 2018