Қазақ тілі, орыс тілі және шет тілдері кафедрасының оқу-әдістемелік жұмысы

Кафедрада оқу-әдістемелік жұмыс мемлекеттік білім стандартына сәйкес жүргізіледі. Кафедрада ұйымдастыру-әдістемелік жұмыстарға қатысты барлық құжаттамалар, атап айтқанда, кафедра мәжілісінің хаттамалары, ашық сабақтарды талқылау хаттамалары, өзара бару хаттамалары, жылдық есептер, оқытушылардың жеке жоспарлары, оқу жүктемесін бөлу.

Педагогикалық процесс кредиттік технологияны қолдану арқылы жүзеге асырылады, пәндердің барлық оқу-әдістемелік кешені білім беру бағдарламасы, жұмыс оқу жоспары және элективті пәндер каталогы (студент таңдауы бойынша) негізінде әзірленді. Жоғары оқу орындарының талаптарына сәйкес кафедрада барлық жалпы білім беретін пәндер бойынша типтік бағдарламалар мен элективті пәндер каталогы бар: «Шетел тілі», «Кәсіби бағытталған шет тілі», «Қазақ тілі», «Орыс тілі».

Кафедраның пәндерінің міндеттері болашақ мамандарға «Дене шынықтыру және спорт», «Бейімделген дене шынықтыру», «Туризм», «Мейрамхана және қонақүй ісі», «Демалыс-спорттық және сауықтыру туризмі» білім беру бағдарламалары бойынша ғылыми қарым-қатынас саласына байланысты сөйлеу дағдылары мен дағдыларын қалыптастыруға және жетілдіруге мүмкіндік беретін білім.

Пәндердің негізгі мақсаты – коммуникативтік құзыреттілікті қалыптастыру – қоғамдық, ғылыми саладағы нақты сөйлеу жағдаяттарында нақты коммуникативтік мәселелерді лингвистикалық құралдар арқылы шеше білу, тілдік емес мамандық студенттерінің коммуникативтік құзыреттілігін қалыптастыру. базалық стандарт А-2, В-1 деңгейлерінде білім беру.

Кафедраның заманауи материалдық-техникалық базасы бар. Кафедра интерактивті тақтасы бар 5 оқу кабинетімен, теледидар орнатылған 5 кабинетпен жабдықталған. Кафедраның базалық және негізгі пәндерінің ерекшеліктері практикалық сабақтарда тақырыптар бойынша интерактивті ойындар элементтерін, оқу және оқу фильмдерін пайдалануды талап етеді.

Кафедра оқытушыларымен қатар сабақтар Microsoft Teams, Webex, Zoom платформаларында онлайн жүргізіледі.

Кафедраның профессорлық-оқытушылық құрамымен электронды оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер шығарылды:

• педагогика ғылымдарының кандидаты, ЖАҚ доценті Минбаева С.М., магистр Оспанова А.Б. орыс тілінен оқу-әдістемелік құрал : «Через века, Абай, мы слышим твоё Слово…: әдеби мұраны зерделеу және насихаттау:»
  • Айтуганова А.Н., Нуржанова Б.К, Садирова А.А., Айталиева Н.К. «Русский язык» I семестр: Орыс тілі оқулығы Алматы 2019 ж.
  • педагогика ғылымдарының кандидаты, ЖАҚ доценті Минбаева С.М., «Расправь свои крылья» орыс тілінен оқу-әдістемелік құрал
  • Айтуганова А.Н., Нуржанова Б.К, Садирова А.А., Айталиева Н.К. «Русский язык» IІ семестр: Орыс тілі оқулығы Алматы 2023 ж.

Кафедрада «English club» белсенді түрде жүргізіледі. Клубтың негізгі мақсаты – іскерлік, ғылыми, саяси, академиялық және мәдени мәселелерді шешуде күнделікті қарым-қатынас пен кәсіби қызметте белсенді қолдану үшін практикалық тілдік дағдыларды жетілдіру. Әңгімелердің мазмұны алуан түрлі: танымдық, тәрбиелік, интеллектуалдық, ойын ретінде өткізіледі. Негізгі міндет – студенттерді одан әрі академиялық ұтқырлыққа дайындау және магистратураға қабылдау үшін ағылшын тілін оқуға тарту.

УМР кафедры языков