Дене шынықтыру және спорттың теориялық негіздері кафедрасы студенттерінің ғылыми-зерттеу жұмысы

2021 жылдың 19 қазанында Академия қабырғасында” дене шынықтыру және спорттың теориялық негіздері ” кафедрасының меңгерушісі Белегова Әлия Аканбаевна жетекшілігімен студенттерге арналған “интерактивті жобалау арқылы студенттердің эмоционалдық интеллектісін дамыту”атты психологиялық тренинг өтті.

Жобаның идеясы студенттердің эмоционалды интеллектісін дамытудың катализаторы болып табылатын интерактивті ойындар мен жаттығулар болды.

Л. Н. Гумилев атындағы ЕҰУ докторанттары Наби Гүлзи Аскенқызы және Садықова Айгүл Құдайбергенқызы, сондай-ақ білім беру траекториясының жетекшісі Қазақ Ұлттық қыздар педагогикалық университетінің профессоры Бұлақбаева Мейрамгүл Кеңесбайқызы тренингте спикерлер ретінде сөз сөйледі. Олар интерактивті ойындар мен жаттығуларға қатысу арқылы университетте оқитын қыздар мен ұлдардың эмоционалды интеллектімен танысу және дамыту үшін тиісті жағдайларды ұйымдастырды.

Студенттер әртүрлі ойындар мен жаттығуларға белсенді қатысты: “сүйікті ән”, “менің планетам”, “біз өз күйзелістерімізбен қалай жұмыс істейміз?”, “Жағымсыз / жағымды эмоциялар”, “мен 10 жылдан кейін өзімді қалай көремін”, “шарлар фестивалі”.

“Интерактивті жобалау арқылы студенттердің эмоционалды интеллектісін дамыту” тренинг модулі

Жоба идеясы: интерактивті ойындар мен жаттығулар студенттердің эмоционалды интеллектісін дамытудың катализаторы болып табылады

Тренингтің мақсаты: интерактивті ойындар мен жаттығуларға қатысу арқылы университетте оқитын қыздар мен ұлдардың эмоционалды интеллектімен танысу және дамыту үшін тиісті жағдайларды ұйымдастыру.

Қажетті жабдықтар: кең аудитория, кеңсе тауарлары (флипчарттар, маркерлер, ақ тақта, гуашь, щеткалар, су стакандары, қағаз таспасы, қайшы, түрлі-түсті қағаз, стикерлер, түрлі-түсті қағаз және басқалар).

2021 жылғы 19 қазан, сейсенбі

Сессия 1.Ұйымдастырушылардың сөзі. Танысу.Шағын топтарда жұмыс істеу. “Сүйікті ән”ойыны.

Сессия 2.Жеке рефлексия. “Менің планетам” жаттығуы қатысушылардың өзін-өзі таныстыру.

Сессия 3.Орта топтарда жұмыс істеу. Топтық әзірлемелердің презентациялары. “Біз өз күйзелістерімізбен қалай жұмыс істейміз?»

Сессия 4.Гуашьпен жұмыс. “Жағымсыз / жағымды эмоциялар”. Өзара байланысты презентациялар: (бақылаушылардың суреттерге көзқарасы теріс / жағымды эмоциялар), олардың суреттері авторларының пікірлері.

Сессия 5.Стикерлермен жұмыс. “Мен 10 жылдан кейін өзімді қалай көремін”. 2 еріктіні қолдау: 10 жылдан кейін қатысушылардың анонимді көріністерін оқу, топтық қолдау көрсету арқылы балалардың арманын күшейту.