Спорттық ойындар кафедрасының тәрбие жұмысы

Қазіргі заманғы білім берудің басты міндеті-оқыту ғана емес, сонымен қатар жоғары интеллектісі, азаматтық және адамгершілік қағидаттары, дамыған патриотизм сезімі, мемлекеттік рәміздерге, Қазақстанның тарихи өткені мен мәдени мұрасына терең құрметпен қарайтын әлеуметтік-белсенді, кәсіби-құзыретті тұлғаны қалыптастыру.                                                                                                               Тәрбие жұмысы Қазақ спорт және туризм академиясының бекітілген жоспарына сәйкес жүргізіледі.

Кафедрада студенттермен бірге оқудың барлық процесі тәрбиелік сипатқа ие. Студенттерге әсер етудің әртүрлі әдістері қолданылады: жеке жұмыс, топтық әңгімелер, ата-аналармен және жаттықтырушылармен кездесулер. Тәрбие жұмысының келесі бағыттарына ерекше назар аударылады

* Адамгершілік-рухани және эстетикалық тәрбие

* Мемлекеттік тілді дамыту

* Құқықтық және патриоттық тәрбие

* Ұлттық тәрбие негіздерімен таныстыру

* Студенттер арасында діни сауаттылықты арттыру және экстремизм мен сыбайлас жемқорлықтың алдын алу шаралары

* Салауатты өмір салтын және еңбек тәрбиесін қалыптастыру

* Әлеуметтік-мәдени бағыт.

Академияда оқудың ерекшелігі студенттерге әр түрлі елдерге жарыстарға баруға ықпал етеді, онда олар өмір сүретін халықтардың мәдениеті мен әдет-ғұрыптарымен танысады.

Дәстүрлі білім беру істері:

1. академияның, кафедраның дәстүрлерімен, студенттерге қойылатын талаптармен, оқу бағдарламасымен, мінез-құлық ережелері мен қауіпсіздік техникасы бойынша танысу мақсатында бірінші курс студенттерімен кездесулер, сондай-ақ футбол, регби және шайбалы хоккей, волейбол, баскетболдан құрама командалардың мүшелерімен кездесулер, онда студенттерге Жеке оқу кестесін ұсыну шарттары, берешектерді тапсыру ережелері, пәндер бойынша жеке тапсырмалар, пысықтаулар алу.
  2. Әр түрлі тақырыптағы апта сайынғы эдвайзерлік сағаттар – “Жастар нашақорлыққа қарсы”, “Діни экстремизмнің қиылысы”, “құқықтық білім күні” және басқалар.
  3. Академия қабырғасында өткізілетін мәдени-бұқаралық іс-шараларға кафедра оқытушылары мен білім алушыларының белсенді қатысуы.
  4. ПОҚ-ның ерекше қамқорлығы студенттік жатақханаларда білім алушылардың тұруына бағытталған. Жүйеде оқу жылы ішінде кезекші болады.
  5. Академияның спорт алаңдарында түрлі жарыстар өткізіледі.

6.      Жаппай сенбіліктер өткізу.