Қазақ спорт және туризм академиясында халықаралық форум өтті

2023 жылғы 12-14 сәуір аралығында Қазақ спорт және туризм академиясының базасында “Дене шынықтыру, спорт, туризм, білім және ғылымды дамытудың басым ғылыми-педагогикалық бағыттары” атты Халықаралық форум өтті.

Форум шеңберінде бірыңғай мақсатпен байланысты түрлі дербес іс-шараларда -“Дене шынықтыру, спорт, туризм және білім беру практикасының өзекті мәселелері” I Халықаралық ғылыми-практикалық конференциясы (12 сәуір); – “Кәсіптік даярлықтың өзекті мәселелері” дөңгелек үстелі (13 сәуір); – Қызмет түрлері бойынша шеберлік сыныптары (13 сәуір); – Ғылыми жобалар көрмесі (14 сәуір), кәсіби ақпаратты жаңарту және мамандардың кәсіби даярлығын жүйелі жетілдіру, инновациялық технологияларды енгізу, дене шынықтыру, спорт, туризм және білім беру саласындағы психологиялық-педагогикалық және әлеуметтік проблемалар, сауықтыру және бейімделгіш дене шынықтыруды дамытудың мәселелері қаралды.

Халықаралық форум жұмысына Қазақстан, Үндістан, Франция, Ресей, Қырғызстан, Украина, Өзбекстан өкілдері қатысты.

Халықаралық форум аясында Қазақ спорт және туризм академиясы Өзбек мемлекеттік дене шынықтыру және спорт университетімен (Чирчик қ., Өзбекстан Республикасы) және Н.И.Лобачевский атындағы Ұлттық зерттеу мемлекеттік университетімен ғылым және білім және академиялық ұтқырлық саласындағы өзара ынтымақтастық туралы Меморандумдарға қол қойды.(Нижний Новгород қ., Ресей).

Форум шеңберінде өткізілген “Дене шынықтыру, спорт, туризм және білім беру практикасының өзекті мәселелері” атты I-ші Халықаралық ғылыми-практикалық конференцияға (12 сәуір) қатысу үшін студенттердің, магистранттардың, докторанттардың және ПОҚ-ның 100-ден астам баяндамасы келіп түсті.

Сөз сөйлеу нәтижелері бойынша конференцияның әрбір секциясы бойынша мынадай номинациялар берілді: шешендік өнерлі баяндама үшін; креативті баяндама үшін; үздік баяндама үшін 1-2-3 орын. Бірінші орын үшін ақшалай сыйлықтар берілді, қалған номинациялар бағалы сыйлықтармен марапатталды.

“Кәсіби даярлықтың өзекті мәселелері” атты дөңгелек үстел жұмысына атақты спортшылар мен ғалымдар, спорттың жоғары жетістіктерін дамытудағы ортақ проблемаларды біріктірген әртүрлі спорт түрлерінің еңбек сіңірген жаттықтырушылары қатысты.

Шепетюк М. Н., п. ғ. к., профессор, ҚР Еңбек сіңірген жаттықтырушысы, Қазақ спорт және туризм академиясының тәрбие және спорт жұмысы жөніндегі проректоры, Иматалиев Т.С., Республикалық мас-рестлинг Федерациясының Президенті (тайак тарту), республикалық фитнес және бодибилдинг Федерациясының Бас хатшысы, Халықаралық мас-рестлинг және фитнес федерациясының Атқарушы комитетінің мүшесі, Халықаралық санаттағы төреші, халықаралық дәрежедегі жаттықтырушы, Стефан Трайно, дзюдошы, Франция, Еуропа және әлем чемпионаттарының чемпионы және жүлдегері, екі Олимпиаданың (Франция) жүлдегері, Мұсаев Б.Б., Өзбек мемлекеттік дене шынықтыру және спорт университетінің Ғылыми жұмыс және инновациялар жөніндегі проректоры, п.ғ. к., профессор, Зиядуллаев К.Ш., Өзбек мемлекеттік дене шынықтыру және спорт университетінің спорт менеджменті және экономика кафедрасының меңгерушісі, Амренова Г.Р., э.ғ.к., доцент К.И.Сәтпаев атындағы ҚазҰТЗУ қауымдастырылған профессоры., Светличная Н.К., п.ғ.к., доцент, “Адаптивті дене шынықтыру және спорт” кафедрасының доценті, Өзбек мемлекеттік дене шынықтыру және спорт университеті, Соколовская С.В., п.ғ.к., доцент, Спорттық медицина және психология кафедрасының меңгерушісі, Н.И.Лобачевский атындағы Нижний Новгород Ұлттық зерттеу мемлекеттік университеті, Соколовский С.В., ақпараттық-аналитикалық жұмыс жөніндегі маман, дене шынықтыру және спорт факультеті, Н.И. Лобачевский атындағы Нижний Новгород мемлекеттік ұлттық зерттеу университеті., Сорокин В.А., п.ғ.к., ЗТРК доценті, жеңіл атлетика және қысқы түрлер кафедрасы.

Дене шынықтыру және спорт саласында білікті кадрларды даярлау, олардың кәсіби құзыреттілігін арттыру саласының маңызды мәселелері көтерілді.

Халықаралық форумның екінші күнінің екінші жартысы кәсіби спортшылар, Қазақ спорт және туризм академиясының педагогтары ұсынған шеберлік сабақтарына арналды. Педагогикалық үдерісті ұйымдастырудағы кәсіби дағдыларын Т.М.Ахмадиев, магистр, ҚазСТА доценті, каратэ бойынша ХСМК, Е. Насиев, спорт шебері, Күрес және ұлттық спорт түрлері кафедрасы, қазақ күресі бойынша шеберлік сыныбы, М.Ахметкәрім, PhD докторы, Р.Б. Абеков, магистр, ҚазСТА спорт ойындары кафедрасы, шебер, баскетболда техникалық элементтерді оқыту әдістемесі бойынша сынып, Омаров Е., ҚазСТА магистрі, футзалда қорғаныс және шабуыл тактикасын оқыту бойынша мастер-класс, Омурзакова Л.М., ҚазСТА гимнастика және жүзу кафедрасының аға оқытушысы, фитнес бойынша мастер-класс, көрсетті.

Халықаралық форумның үшінші күні гранттық қаржыландыруды алған төрт ғылыми жобалар бойынша көрменің ашылуымен жалғасты. Жоба жетекшілері жобалардың орындалу барысы және алынған аралық нәтижелер туралы өздерінің стендтік материалдарын ұсынды. Форум қонақтары нәтижеге қызығушылық танытты, көптеген сұрақтар қойылды.

Халықаралық Форум номинанттарды салтанатты түрде марапаттаумен және қорытынды концерттік бағдарламамен аяқталды.

d013af7c9febb7a98d61b643e52c635e 14d1d75b58b1a752d1881caae0efb7c4 ba66858891dc724e5d10579ac74969cc a5f9bc46b851b39b303e05956e67955e

e952c1f387eaba32e0d44343ec4c1c4c

Проверьте также