Күрес және ҰСТ кафедрасының оқу-әдістемелік жұмысы

Кафедрада оқу-әдістемелік жұмыс және оқу процесі “спорттық күрес” (еркін күрес, грек-рим күресі, самбо, дзюдо) және “Ұлттық спорт түрлері” (қазақ күресі) мамандықтары бойынша жүргізіледі.

Кафедрада мамандандыру пәндері оқытылады: Таңдалған спорт түрінің теориясы мен әдістемесі; Таңдалған спорт түрін оқыту әдістемесі; Таңдалған спорт түріндегі дене шынықтыру дайындығы; Таңдалған спорт түріндегі техникалық-тактикалық дайындық; таңдалған спорт түріндегі дайындықтың жас ерекшеліктері; Таңдалған спорт түріндегі спорттық-педагогикалық шеберлік; таңдалған спорт түріндегі кәсіби жаттықтырушылық қызмет; Таңдалған спорт түріндегі спорттық дайындық процесін басқару; жалпы курс пәні: Ұлттық спорт және күрес түрлері.

Кафедрада дене шынықтыру және спорт саласында білікті мамандарды даярлауға мүмкіндік беретін заманауи материалдық-техникалық база бар. Оқыту процесінде интерактивті технологиялар кеңінен қолданылады: мультимедиялық сүйемелдеумен дәрістер, практикалық сабақтарда TСО (бейне, аудио, медиа кітапханалар), спорттық күрес түрлерін оқытуда арнайы жабдықтар. Оқытушылар ТжКБ, жұмыс оқу жоспары және элективті пәндер каталогы негізінде пәндердің оқу-әдістемелік кешенін әзірлейді .

Кафедрада спорттық күреске арналған 2 зал, әдістемелік сабақтар өткізуге арналған арнайы аудитория жабдықталған. Мамандықтар бойынша оқитын студенттердің оқу-өндірістік практикасы (еркін күрес, грек-рим күресі, самбо, дзюдо, ұлттық спорт түрлері) оқу процесінің кестесіне сәйкес бағдарламаға сәйкес жүргізіледі. Оқу-өндірістік практиканы (кәсіптік және педагогикалық) өткізу үшін база мектеп-гимназиялар, спорт клубтары, БЖСМ, жалпы білім беретін мектептер болып табылады.

Кафедраның профессорлық-оқытушылық құрамы студенттерге күрестің спорттық түрлері бойынша оқу және оқу-әдістемелік құралдар шығарады.

2019-2023 жылдары ҰСТ және күрес  кафедрасының ПОҚ шығарған оқу-әдістемелік әдебиеттері

АЖТ Әдебиет атауы Бірлескен авторлар Ескерту
1 Шепетюк М.Н. «Физическая подготовка в дзюдо», учебное пособие, Алматы 2019.-235 с. Житкеев А.Р.,

Насиев Е.К.,

Сайлаубаев Ж.Н.,

Райфова З.Р.

2 Алимханов Е. «ҚАЗАҚ КҮРЕСІ» (оқыту, үйрету,жаттықтыру) Учебник, Алматы 2020.- 190 б.
3 Шепетюк М.Н. «Теория и методика спортивной борьбы», учебное пособие, Алматы 2020.-362 с.
4 Шепетюк М.Н. «Организация занятий физической культурой и массовыми видами спорта», учебно-методическое пособие, Алматы 2023. – 298 с. Б.З. Зауренбеков,

А.В.Тен, Е.К.Байтасов,

А.М. Телемгенова