Жеңіл атлетика, қысқы және аралас техникалық спорт бөлімі кафедрасының спорттық жұмысы

Олимпиада чемпионы Владимир Смирнов 1981-1986 жылдары Қазақ дене шынықтыру институтының студенті болған. Спорттық мансабында ол төрт Олимпиадаға қатысып, тамаша нәтижелерге қол жеткізді.

5722836

2012 жылы академияның және қысқы және күрделі техникалық спорт түрлері кафедрасының өміріндегі маңызды оқиға Олимпиада чемпионы В.М. Шаңғы академиясының ашылуы болды. Смирнова.

Кафедраның магистранттарды дайындау үшін үлкен мүмкіндіктері бар. Олардың қатарында оқу озаттары, халықаралық дәрежедегі спорт шеберлері, армрестлингтен әлем чемпионы В.Бондик, фристайлшылар 2011 жылғы Дүниежүзілік қысқы Универсиада чемпионы Д.Рыбалова, 2013 жылғы Дүниежүзілік қысқы Универсиаданың чемпионы Д. Рейхерд және 2017 ж Әлем кубогының бірнеше дүркін жеңімпазы, А.Райкова, 2015және 2017жылғы Дүниежүзілік қысқы Универсиаданың чемпионы болды. А.Малиновская оқ атудан 2013 жылғы XXVII Дүниежүзілік жазғы Универсиаданың чемпионы. Д.Рыбалова, В.Ланчакова Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің дипломдары мен ақшалай сыйлықтарының иегерлері атанды. 2013 жылы Ю.Галышева академияда жылдың үздік спортшысы деп танылса, 2017 жылы еркін стильден әлем чемпионатының күміс жүлдегері, ал 2018 жылы Олимпиада ойындарында 3-орынға ие болып, қола жүлдегер атанды. 2015 жылы П.Колмаков Гранадада өткен XXVII Дүниежүзілік қысқы Универсиадада фристайл могулдан алтын медаль жеңіп алып, академияның жылдың үздік спортшысы деп танылды. 2017 жылы кафедра студенттері мен магистранттары Алматы қаласында өткен 28-ші Дүниежүзілік қысқы Универсиадада сәтті өнер көрсетті. 36 медальдың 24-ін ҚазАСТ студенттері жеңіп алды. Саппоро қаласында (Жапония) өткен 2017 жылғы VIII қысқы Азия ойындарында ҚазАСТ студенттері әртүрлі номинациядағы 12 медаль жеңіп алды.

Пхенчхан қаласында (Оңтүстік Корея) өткен XXIII қысқы Олимпиада ойындарына 2018 жылы 11 оқушы қатысты: Рейхерд Дмитрий, Галышева Юлия, Колмаков Павел, Амренова Аяулым, Бельченко Елизавета, Шевченко Анна, Ткаченко Сергей, Ажгалиев Абзал.

274233462

2018 жылғы магистрант Галышева Юлия могул фристайлынан Олимпиада ойындарында қола медаль

жеңіп алды  2018 жылы Буэнос-Айресте (Аргентина) өткен жасөспірімдер арасындағы ІІІ жазғы Олимпиада ойындарында студент Евгений Федоров (оң жақта) велоспорттан алтын медаль жеңіп алды.

79456245 25247272

2019 жылы Финляндияның Лахти қаласында шаңғымен трамплиннен секіруден жасөспірімдер арасындағы әлем чемпионатында кафедра студенті Сергей Ткаченко (оң жақта) қола медаль жеңіп алды.

Кафедра студенттері қысқы спорт түрлерінен бірнеше рет Әлем және Азия чемпионаттарының, әлем кубогының кезеңдерінің чемпиондары мен жүлдегерлері атанды.