sliderАРХИВ

ТӘУЕЛСІЗ ЕЛДІҢ ТҰҒЫРЫ-АТА-ЗАҢ

Академиямызда 17.05.2022ж. «ТӘУЕЛСІЗ ЕЛДІҢ ТҰҒЫРЫ-АТА-ЗАҢ» деген тақырыптаРеспубликалық Жалпыхалықтық  Референдум туралы түсіндіру жұмыстары жүргізілді.

СПИКЕРЛЕР: ӘГП кафедрасының аға оқытушылары К.Н. Жанганатова, Е.И. Винокурова.

Қатысқандар:

1.  Есқалиев М.З. –  Қазақстанның ұлттық студенттік спорттық одағының Вице-Президенті / Бұқаралық спорт жұмысы және тәрбие бөлімінің жетекшісі;

2. Ибраимова А.А.- информатика магистрі, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының меңгерушісі;

3. Ахмадиев Т. М. –  Бокс, ауыр атлетика және шығыс жекпе-жек кафедрасының меңгерушісі;

4. Дошыбеков А. Б. – Күрес және ұлттық спорт түрлері кафедрасының меңгерушісі;

5. Кисебаев Ж.С. – Анатомия, физиология және спорттық медицина кафедрасының меңгерушісі;

6. Унтаев Х.К. – Жеңіл атлетика, қысқы, күрделі техникалық спорт түрлері кафедрасының меңгерушісі;

7. Ибрагимов А. Е. – Олимпиадалық спорт факультеті деканының орынбасары;

8. Тебегенова Э.Т.   ӘГП  кафедрасының аға оқытушысы, магистр;

9. Булгауов Ш.Т. – ӘГП кафедрасының аға оқытушысы, т.ғ.к.;

• 5025EDFA-08A7-48CB-B7A3-B4DBF391C19E2C46160B-89B2-48FD-9DBD-1821F0801787963B32A7-C5B4-447C-82CB-AC97DADA75CF

Дөңгелек үстел барысында түсіндіру жұмыстары екі тілде мемлекеттік және ұлтаралық қарым-қатынас тілінде жүргізілді.

Еліміз үшін ТАРИХИ МАҢЫЗЫ бар мәселе ЖАЛПЫХАЛЫҚТЫҚ  РЕФЕРЕНДУМ туралы түсіндіру жұмыстары алдымен кафедра меңгерушілері, декан орынбасарлары арасында өтті.

Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 тамызда қабылданған қазіргі  қолданыстағы Конституцияға енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларға спикерлер жеке-жеке тоқталып, қолданыстағы редакциясы мен ұсынылатын редакциясын қатар орналастыру арқылы  түсіндіріп өтті.

Дөңгелек үстелге қатысқан көпшілік қауым демократиялық мемлекетке тән елімізде жүргізіліп жатқан саяси реформалар көңілге үміт ұялататынын, енді бізге тек жарқын болашақ үшін таңдау  жасау ғана қалды деген ойларын жеткізді.