Ұлттық спорт түрлері кафедрасының тарихы

Қазақстан Республикасының білім беру жүйесінде Ұлттық спорт түрлері кафедрасы алғаш рет 2009 жылы  құрылды. ҰСТ кафедрасы қазақ ұлттық спорт түрлері негізінде оқу мамандықтарын біріктірді – қазақ күресі, көкбар, аударыспақ,ат спорты түрлері, бүркітші, тоғызқұмалақ, саятшы,және т.б. сонымен қатар басқа елдердің ұлттық жекпе-жек түрлері-таеквондо, каратэ-до, тай боксы,ушу, кикбоксинг, және т. б. 2009 жылдан 2018жылдары аралығында ҰСТ кафедрасынп. ғ. к.,профессор Мухиддинов.Е.М  басқарған. Қазіргі уақытта ұлттық спорт түрлері кафедрасының меңгерушісі п. ғ. к., профессор Жунусбеков Жаксыбек Ибрагимович.

Кафедраның ПОҚ 13 адамды құрайды, соның ішінде академик-1, ғылым докторы-1, ғылым кандидаты-3, магистр-5, ҚР ЕСЖ -3, ХДСШ -3,ҚР СШ-5, ҚР СШҮ-1.

п. ғ.к., профессор, ҚР МЖК ҰҒА академигі, ҚР ЕСЖ, ҚР СШ  Жунусбеков Ж. И,                   п. ғ. д., профессор, ҚР ЕСЖ  Әлімханов.Е. А., п.ғ.к, Каз СТА доценті  Болдырев Б. Н., ф.ғ.к., ҚРЕСЖ Ахметов Б. К., Қаз СТА доценті, магистр,ХДСШ Ахмадиев Т. М.,  аға  оқытушы, ҚР СШ  Қонаев Т. А., аға оқытушы , магистр, ҚР СШ  Кунай С, оқытушылар Шалғынбаев А. К.,ҚР СШ  Малшиев Ж. Ж., ҚР СШҮ Маметов Ж Т. ,  магистр, ҚР СШ Байырбеков А. Д., магистр,ХДСШ  Арыстанбеков А. А., магистр, ХДСШ Қабай Б.

ҰСТ кафедрасының телефоны: 2 92 27 28

Email: ulttyk_sport@mail.ru

1dfd

Ұлттық спорт түрлері кафедрасының профессор-оқытушылар құрамы